В НАВЕЧЕРИЕТО НА 6-ТИ МАЙ –ПЪРВИ ПОЛЕТИ НА КУРСАНТИТЕ ТРЕТОКУРСНИЦИ ОТ ВВВУ „ГЕОРГИ БЕНКОВСКИ” В 24-ТА АВИАЦИОННА БАЗА


На 05.05.2026г. – в навечерието на Деня на храбростта и празника на българската армия, курсанти от III курс на ВВВУ „Георги Бенковски”, които провеждат своя стаж в 24-та авиационна база, осъществиха своите първи полети с инструктори на вертолет BELL 206.

До този момент бъдещите офицери преминаха задълбочена теоретична подготовка, полагайки изпити, които потвърждават готовността им за практическо обучение. Те ще останат в базата до края на месец август, като им предстои интензивна наземна и летателна подготовка.

Третокурсниците са само част от бъдещите пилоти, които се подготвят в авиационната база към момента. Наред с тях, под ръководството на опитни инструктори, уменията си надграждат и курсанти от IV курс на ВВВУ „Георги Бенковски”. На тях им предстои да положат финалните си изпити през лятото и след дипломирането си да се влеят в състава на базата.

Пожелаваме на бъдещите офицери неизчерпаем ентусиазъм и увереност в избрания професионален път.