ЧЕСТВАНЕ НА НАЦИОНАЛНИЯ ПРАЗНИК НА БЪЛГАРИЯ 3-ТИ МАРТ


На 3-ти март 2026 г. военнослужещи от 24-та авиационна база взеха участие в тържественото отбелязване на националния празник на България.
Честванията на празника бяха открити с почетен караул в с. Крумово, местност „Могилата”. За началникът на щаба на 24-та авиационна база, подполковник Ивайло Парушев, прие строя. Събитието се проведе пред паметниците на загиналите в руско-турската война, където венценосци поднесоха венци в памет на загиналите за свободата на отечеството.
Празничната програма продължи пред паметника на руските освободители на „Бунарджика” в гр. Пловдив, където тържествено беше отбелязана 148-та годишнина от Освобождението на България. На тържествения ритуал за поднасяне на венци пред паметника на освободителите, загинали по време на руско-турската война, присъства подполковник Ивайло Парушев.