Трето място на Държавното военно първенство по плуване

Отборът на ВСК „Хелиспорт“ от състава на 24-та авиационна база се представи много силно на Държавното военно първенство по плуване, което се проведе във ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“ – Варна. В състезанието взеха участие над 80 състезатели от 10 военни спортни клуба от цялата страна и от всички видове въоръжени сили към Националната военна спортна федерация.

В много оспорвана надпревара и въпреки голямата конкуренция успяхме да завоюваме 3-то място в щафетата 4×50 свободен стил – мъже. Офицерски кандидат Георги Пенчев спечели бронзов медал на 100 м. бруст, а майор Тихомир Резашки – бронзов медал на 100 м. свободен стил. Така в крайното класиране отборът на ВСК „Хелиспорт” постигна 3-то място отборно мъже, като пред нас останаха единствено домакините от отбора на ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“ и отборът на НВУ „Васил Левски”. Отборно жени останахме на 5-то място, а в комплексното класиране заехме 4-то място.