Турнир по стрелба на ВВС

На 21 април в Пловдив се проведе турнир по стрелба с пистолет „Макаров” между формирования от Военновъздушните сили на Република България. Участваха шест отбора – от в.ф. 32040 – Крумово, в.ф. 44510 – София, в.ф. 26030 – Безмер, в.ф. 22320 – Божурище и два от в.ф. 28000 – Граф Игнатиево. Награждаването на победителите се състоя във военен спортен клуб „Хелиспорт” на в.ф. 32040 – Крумово, а купите и медалите връчи командирът на 24-та авиационна база бригаден генерал Димитър Иванов.

При жените първо и второ място заеха съответно цив. сл. Галина Трифонова и старшина Диана Бабаджанова от в.ф. 28000 – Граф Игнатиево, а трето – редник Мария Хадилева от в.ф. 32040 – Крумово. При мъжете на първо място се класира капитан Стефан Мерджанов от в.ф. 32040 – Крумово, на второ – майор Мариян Марков от в.ф. 26030 – Безмер, а на трето – майор Стоян Стоянов от 44510 – София. В отборното класиране първо място зае отборът на в.ф. 32040 – Крумово, а на второ и трето се класираха двата участващи отбора на в.ф. 28000 – Граф Игнатиево.